zespół

o nas

Cześć. Jesteśmy Gosia i Marysia. Zajmujemy się zawodowo groomingiem czyli strzyżeniem i pielęgnacją psów w Gdyni. Obsługujemy czworonożnych klientów z naszego miasta, Trójmiasta, a także z dalszych rejonów województwa pomorskiego. Obecnie dzielimy życie z adoptowanymi psami. Z gdyńskiego schroniska "Ciapkowo" przygarnęliśmy młodego psa Demona, który jest naszym wiernym przyjacielem i jednocześnie jednym z większych wyzwań szkoleniowych. Ze schroniska w Gliwicach trafiła do nas Mańka, która kocha (aż za bardzo) wszelką formę zabawy. Jako ostatnia pod nasz dach trafiła starsza sunia Rejczelka, która przebywała wcześniej pod opieką Fundacji "Pies szuka domu". Poza tym przez nasz dom często przwijają się zwierzęta, którymi opiekujemy się na zasadzie domu tymczasowego. Przy pomocy naszego stada socjalizujemy, pokazujemy jak można być szczęśliwym i zrównoważonym w odpowiednim stadzie.

pomysł

Pomysł na otwarcie salonu pielęgnacji i strzyżenia psów w Gdyni, przyjaznego dla wszystkich czworonogów był dość naturalnym następstwem naszych życiowych pasji. Od zawsze kochaliśmy zwierzęta, przez kilkanaście lat Gosia zawodowo zajmowała się końmi, a w naszych rodzinnych domach od zawsze były psy, od jakiegoś czasu opiekujemy się także kotami. Interesujemy się szkoleniema psów i psimi sportami. Podglądamy nowinki w świecie psiego fryzjerstwa komercyjnego i wystawowego. Gosia także wielokrotnie uczestniczyła z jej psami w wystawach psów rasowych i innych zorganizowanych imprezach. Oboje pracowaliśmy w różnych okresach życia jako wolontariusze w schroniskach dla zwierząt.

umiejętności

Gosia podstaw sztuki groomerskiej uczyła się przygotowując do wystaw własne psy (golden retrievery, berneński pies pasterski). W kwietniu 2016 roku wzięła udział w profesjonalnym kursie groomerskim w Gdyni, prowadzonym przez Pana Zbigniewa Lenarcika, który jest jednym z największych autorytetów w tej dziedzinie w Polsce. Wiktor swój kurs groomerski ukończył w 2018 roku w Katowicach, gdzie zdobywał swoje umiejętności pod okiem pani Katarzyni Palki, znanej nie tylko w Polsce groomerce i nauczycielce psiego fryzjerstwa.

doświadczenie

Szczególne miejsce w naszych sercach mają zwierzęta po przejściach. Od kilku lat współpracujemy z gdyńskim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt „Ciapkowo” jako wolontariusze i Dom Tymczasowy. Przez ten czas kilkadziesiąt schroniskowych psów i kotów znalazło u nas swój przystanek w drodze do nowego domu. Oprócz osobistej satysfakcji działalność taka daje niepowtarzalną szansę zdobycia praktycznego doświadczenia w obcowaniu ze zwierzętami. Na własnej skórze doświadczyliśmy większości popularnych problemów, jak nieposłuszeństwo psa, ucieczki, niszczenie i załatwianie się w domu, wycie pod nieobecność opiekuna, agresja, lękliwość itp. Oczywiście różne są przyczyny tych zachowań i metody pracy nad nimi, wiemy natomiast, że żaden problem nigdy nie wynika to ze złej woli czy „złośliwości” zwierzęcia. Staramy się tę wiedzę wykorzystywać w pracy groomera.

podejście

Wiemy, że każdy pies wymaga indywidualnego podejścia, postępowanie psiego fryzjera powinno być zawsze dostosowane do osobowości i wrażliwości psa, jego ewentualnych lęków i problemów, a nie wyłącznie ukierunkowane na osiągnięcie celu, tzn. „grzecznego” zachowania. Priorytetem w mojej pracy jest zawsze dobro psa. Staram się wykonać zabiegi tak, aby były jak najmniej stresujące i bezbolesne dla zwierząt. Jesteśmy dalecy od nazywania naszego salonu psim spa, w którym zwierzęta na wzór ludzi relaksują się i odzyskują swoje piękno. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dla psa zabiegi strzyżenia i pielęgnacji są bardzo stresujące i tylko dzięki odpowiedniemu zachowaniu, cierpliwości i wyważeniu nasz ukochany pupil nie opuści salonu z odczuciem traumatycznych przeżyć.

misja

Naszym marzeniem jest stworzyć miejsce, do którego będą Państwo mogli bez obaw przyprowadzić nie tylko małe, grzeczne pieski na rutynowe zabiegi, ale także zwierzęta po przejściach, zaniedbane, lękliwe, problematyczne, a także psy ras dużych i olbrzymich. Miejsce gdzie psi fryzjer nie tylko ostrzyże i wypielęgnuje psa, ale także porozmawia o problemach, zdrowiu czy pomoże w dobraniu kosmetyków, pokaże sprzęt i techniki pielęgnacji czworonogów. Utrzymujemy częsty kontakt z naszymi klientami, a raczej ich właścicielami - doradzamy telefonicznie oraz przez Internet. Prowadzimy aukcje charytatywna dla psów bezdomnych oraz wspieramy walkę z nielegalnymi hodowlami i rozmnażaniem psów nierasowych.

historia

Salon dla psów w Gdyni "Good Dog" powstał w grudniu 2016 roku. Przez pierwszy rok działalności przyjęliśmy kilkuset psich i kocich klientów na ponad tysiąc dwieście wizyt, a większość z nich została z nami na stałe. Oprócz psów "właścicielskich" w ramach wolontariackiej współpracy odwiedzają nas zwierzęta z gdyńskiego schroniska "Ciapkowo", fundacji i domów tymczasowych.Od początku działalności naszym założeniem było dostosowanie salonu do przyjmowania także psów ras dużych i olbrzymich. Wśród klientów mamy m.in psy takich ras jak: berneńczyk, bernardyn, leonberger, cane corso, mastiff, owczarek środkowoazjatycki, nowofunland, owczarek kaukaski. Podejmujemy się pracy ze zwierzętami problematycznymi i lękowymi, przyjmujemy bardzo dużo psów po przejściach, z agresją lękową i nie przyzwyczajonych do pielęgnacji. Jednym z naszych priorytetów, realizowanych konsekwentnie od pierwszego miesiąca działalności, jest stałe dokształcenie się i poszerzanie wiedzy specjalistycznej. W 2017 roku braliśmy udział aż w 6 seminariach branżowych, dotyczących pielęgnacji określonych ras psów, strzyżenia w różnych stylach i postępowania z agresywnymi zwierzętami.

dyplomy

🎖 Dyplom ukończenia szkolenia przygotowującego do wykonywania zawodu w zakresie strzyżenia i pielęgnacji psów.

🗣 prowadzący:
Zbigniew Lenarcik

organizator:
WPHU Grot
🎖 udział w seminarium: "Amerykanka na Mazurach"

🗣 prowadzący: Zygmunt Stelmach
🎖 udział w warsztatach: "Amerykanka na Mazurach"

🗣 prowadzący: Zygmunt Stelmach
🎖 udział w seminarium: "Korean style"

🗣 prowadzący: Judyta Rzemieniec
🎖 udział w seminarium "Agresja psa w salonie groomerskim"

🗣 prowadzący: Rafał Marcin Muszyński
🎖 Podziękowanie <3 :)
🎖 udział w seminarium: "Asian Fusion"

🗣 prowadzący: Marta Chumeniuk
🎖 udział w seminarium: "Grooming kotów"

🗣 prowadząca: Izabela Dzitko
🎖 udział w seminarium: "Cocker spaniel angielski"

🗣 prowadząca: Anna Gargul-Bukowska
🎖 udział w szkoleniu: "Mistrzowski grooming pudla"

🗣 prowadzący: Jakub Kruczek — w: Pelplin
🎖 udział w szkoleniu: "Golden retriever oraz seter irlandzki" "Grupy i rodzaje oraz sposoby wymiany włosa"

🗣 prowadząca: Dorota Stradowska